Harmonogram zajęć

MARZEC

  • Dzień Kobiet – „ Kobieta ósmy cud świata”

Przy kawie i słodkim poczęstunku Panie naszego Klubu świętować będą swoje święto. Spodziewamy się gości z gostyńskiej biblioteki. W tym miłym towarzystwie, chcemy przyjemnie i radośnie spędzić ten wyjątkowy dzień.

  • Malowane jajka – zajęcia plastyczne

Warsztaty poświecone będą  wykonaniu ozdób wielkanocnych w tym malowanie jajek, wykonanie świątecznych palm,  wianków i stroików. W trakcie zajęć każdy senior będzie miał do dyspozycji różnorodne materiały dekoracyjne i zdobnicze. Część  wykonanych  prac przyozdobi nasz klub. Zajęcia odbędą się w bibliotece w Gostyni

  • Świat roślin – wycieczka do Palmiarni w Gliwicach

W ramach zajęć edukacyjnych pragniemy poznać  różnorodność świata roślin  całego świata. Przewodnik min. poszerzy wiedzę seniorów na temat uprawianych  roślin z rożnych stref klimatycznych. Pobyt w tym pięknym, malowniczym miejscu ma zapewnić relaks  i odpoczynek .

  • Zajęcia profilaktyczne – nasze zdrowie

Zajęcia prowadzone będą przez farmaceutkę Janinę Kamycką. W trakcie spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące zdrowia i skutkach nadużywania leków. Po zakończonej prelekcji  zaproszony gość odpowie na nurtujące seniorów pytania.

  • Warsztaty kulinarne – wypieki  i potrawy wielkanocne

Uczestnicy zajęć zaprezentują swoje zdolności kulinarne. Z zakupionych produktów będą mogli upiec smakołyki i przyrządzić potrawy związane z Wielkanocą. Z wielką niecierpliwością czekamy na efekty ich  pracy.

Comments are closed.