Co nowego w Klubie Senior w sierpniu?

 

plakat sierpień 2018 (1)Zajęcia rehabilitacyjne

Za sprawą sugestii naszych seniorów w sierpniu, na zajęciach rehabilitacyjnych będziemy spotykać się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki. Będą to spotkania godzinne obejmujące wyłącznie ćwiczenia ruchowe. Przy sprzyjającej pogodzie będą one poszerzone o ruch na świeżym powietrzu –nordic walking.

Zajęcia warsztatowo-terapeutyczne

Zajęcia relaksacyjne, które odbyły się w lipcu tak bardzo spodobały się naszym seniorom, że i w tym miesiącu poddają się sesji relaksacyjnej. Błogi stan relaksu nie tylko pozwala się odprężyć, ale i poprawić stan ducha. Na kolejnych warsztatach zgodnie z własnoręcznym projektem, podejmiemy trudną naukę szycia ze skóry bransoletek, breloczków czy etui. Wykonane samodzielnie prace rękodzielnicze będą wspaniałym prezentem dla najbliższych.

Zajęcia w bibliotece

W ramach współpracy z gostyńską biblioteką seniorzy naszego klubu będą mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z autorką książki pt. „Siła ziół” Patrycją Machałek. Dzięki tej prelekcji dowiemy się jak wykorzystać rośliny, które tak skrzętnie pielęgnujemy w domu i ogrodzie, aby jak najlepiej posłużyły naszemu zdrowiu. Na kolejnych zajęciach, będziemy brać udział w drugiej części szkolenia

Senior świadomy swoich praw”, realizowanego przez Instytut Pracy i Edukacji.

Piknik u Wandy

Jedna z seniorek zaprosiła klubowiczów do swego ogrodu. Tu planujemy spędzić środowe popołudnie. Pani Anna przyniosła stary śpiewnik biesiadny, w którym znajdują się znane i lubiane piosenki – takie z dawnych lat. Rozpalimy ognisko, będziemy piec kiełbasę i głośno śpiewać.

Bowling także dla seniorów

Podczas ostatniej wycieczki do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach, jedna z uczestniczek zaproponowała abyśmy zagrali wspólnie w kręgle. Pomysł spodobał się seniorom. Zdecydowana większość nie miała jeszcze kontaktu z taką formą wypoczynku, dlatego musi być ten pierwszy raz. Już teraz cieszymy się na ten wyjazd – po raz pierwszy będziemy z sobą konkurować. Liczymy na dobrą zabawę.

 

 

Comments are closed.