sierpień w „Zgranej Pace”

Czas wrócić do szkoły, a z ciepłych, letnich dni pozostały nam wszystkim jedynie piękne wspomnienia. Dzieci ze świetlicy „Zgrana Paka” mają jednak tych wspomnień naprawdę wiele, bowiem sierpień obfitował dla nich w wycieczki, atrakcje, ciekawe zajęcia oraz spotkania ze znanymi ludźmi.

8 sierpnia dzieci pojechały na wycieczkę do Mikołowa na odkryty basen. Pogoda trafiła wyśmienita, było słonecznie i upalnie. Dzieci z radością korzystały ze wszystkich możliwych atrakcji dostępnych na pływalni. Dzieci do dyspozycji miały basen o zróżnicowanej głębokości, brodzik, brodzik z fontanną, huśtawki i zjeżdżalnie na placu zabaw i boisko do siatkówki plażowej. Słońce wszystkich pięknie opaliło, a posiłek na świeżym powietrzu smakował wyśmienicie. Na zakończenie wycieczki na dzieci czekała niespodzianka-panie zaprosiły dzieci na pyszne lody.
19 sierpnia dzieci miały możliwość spotkać się ze swoimi idolami, piłkarzami grającymi na co dzień w klubie Ruch Chorzów. Było to spotkanie niespodziewane i zupełnie przypadkowe, niemniej wzbudziło ono wśród dzieci wiele emocji. Gdy tylko dzieci dowiedziały się o możliwości zobaczenia się za swoimi ulubionymi sportowcami, od razu postanowiły wykonać dla nich pamiątkowe rysunki i laurki, które udało się wręczyć piłkarzom. Dzieci również zostały obdarowane. Dostały zdjęcia, autografy i cukierki, a świetlicy pozostanie pamiątka w postaci piłki podpisanej przez gwiazdy sportu.
Dzięki współpracy, jaką udało się świetlicy nawiązać z Gminną Biblioteką Publiczną w Wyrach zakończyliśmy cykl spotkań w bibliotece, dzięki którym miło spędziliśmy czas i nauczyliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Zajęcia zakończyły się ciekawą i pouczającą prelekcją dotyczącą bezpieczeństwa w sieci internetowej. Dzieci dowiedziały się co robić, by uniknąć zagrożeń i bezpiecznie serfować po internecie. Serdecznie dziękujemy bibliotece za kolejny rok owocnej, wakacyjnej współpracy.
Ostatni tydzień wakacji świetlica spędziła bardzo aktywnie, ponieważ odbyły się aż dwie wycieczki. A wszystko to dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzięki środkom finansowym przekazanym nam przez komisję możemy promować wśród dzieci zdrowy i aktywny styl życia oraz uczyć najmłodszych właściwego gospodarowania wolnym czasem.
26 sierpnia dzieci pojechały do tyskiego ”Multikina” na film pt. „Wakacje Mikołajka”. Dzieciom film bardzo się spodobał. Był to idealny repertuar w sam raz na zakończenie wakacji. Zarówno młodsi jak i starsi byli zachwyceni nowymi, wakacyjnymi przygodami ich ulubionego, książkowego bohatera. Natomiast 28 sierpnia spełniły się chyba wszystkie najskrytsze marzenia dzieci, bo świetlica odwiedziła nowo otwarty rodzinny park rozrywki „Energylandia” w Zatorze. Była to długa wycieczka, pełna niezapomnianych atrakcji, mocnych wrażeń oraz słonecznej, ciepłej pogody. W takim miejscu czas płynie błyskawicznie i nie ma mowy o nudzie. Dzieci wykorzystały każdą minutę, by wypróbować jak największą ilość karuzel, urządzeń, pojazdów i zabawek przygotowanych tam dla nich. Grupa podzieliła się na mniejsze grupki pod względem wieku, tak, by każdy mógł pojeździć na odpowiednio dostosowanych do wieku atrakcjach. Na młodszych czekały między innymi przeróżne karuzele, autka, samolociki, ciuchcie, zjeżdżalnie na workach, liczne animacje dla dzieci itp. Natomiast starsze dzieci i młodzież pod okiem wychowawców najchętniej wsiadały do zapierających dech urządzeń dostarczających dużo adrenaliny. Na terenie parku dzieci zjadły pyszny obiad, a na zakończenie wycieczki dzieci zjadły pyszne, duże, owocowe, sorbetowe lody. Niestety, i tak nie starczyło nam czasu, by wypróbować wszystkie atrakcje, ale jest to pretekst, by kiedyś pojechać tam jeszcze raz.
W piątek, 28 sierpnia, świetliczaki oficjalnie pożegnały wakacje. Urządziliśmy sobie z tej okazji mini uroczystość podczas której śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm najnowszych muzycznych letnich hitów. Dzieci otrzymały również na osłodę drobne upominki w nagrodę za uczestnictwo we wspólnych, świetlicowych letnich zabawach. Przydadzą się one dzieciom w szkole po rozpoczęciu nauki.
Od września rozpoczynamy na świetlicy nowy cykl zajęć: zajęcia z języka angielskiego, sportowo-ruchowe, profilaktyczne, kreatywne zajęcia plastyczno-rękodzielnicze oraz warsztaty filmowe. Przypominamy również, że od 1 września świetlica czynna jest w godzinach 12.00-18.00. Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe dostępne u wychowawców, pod numerem telefonu 601 942 180 oraz na stronie www.wyry.pl. Nowy adres e-mailowy świetlicy to swietlicawyry@gmail.com.

Zdjęcie0120SAM_1402SAM_13892014-08-08-129SAM_1389SAM_1389SAM_1389SAM_1422Zdjęcie0123

Comments are closed.