Harmonogram zajęć w Klubie Seniora -lipiec 2018

 

seniorzy-spotkanie organizacyjneKoperta Życia

Seniorzy naszego klubu otrzymają Kopertę Życia. To akcja, której celem jest ratowanie ludzkiego życia. Skierowana jest do osób starszych, samotnych
i chorych. Uczestnicy Klubu Senior+ dzięki otrzymanej kopercie mają większe szanse na otrzymanie specjalistycznej pomocy w razie zagrożenia życia. W karcie informacyjnej zapiszą min. najważniejsze informacje o stanie swojego zdrowia, zażywanych lekach czy kontakt do najbliższych. Kartę będą przechowywać
w lodówce, a na lodówkę nakleją nalepkę z napisem
„TU JEST KOPERTA ŻYCIA”.

Zajęcia warsztatowo-terapeutyczne

W naszym klubie podczas zajęć z panią Anitą przeprowadzone zostaną warsztaty relaksacyjne. Odbędzie się mini koncert i omówione zostaną techniki relaksacyjne. Misy dźwiękowe, gongi dzwonki wietrzne i kij deszczowy pozwoli seniorom wejść w błogi stan odprężenia i relaksu. Kolejny cykl zajęć obejmował będzie tworzenie własnych mandali. Rysowanie mandali ma na celu min. ćwiczenie koncentracji, wyciszenie, budowanie miłej atmosfery, kształcenie zdolności manualnych.

Zajęcia z rehabilitantem

To zajęcia, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród naszych seniorów. Kinezyterapia i indywidualne zajęcia z rehabilitantem sprawią, że nasi seniorzy starają się regularnie uczestniczyć w zajęciach, aby jak najszybciej poprawić swoją sprawność.

Zajęcia w bibliotece

Środa to dzień, który spędzamy w bibliotece. W lipcu seniorzy zaproszeni zostali na zajęcia w trakcie, których będą mogli wykonać ze słoików i starych firanek wazoniki i pojemniki na przyprawy. Będziemy wspólnie pracować nad wykonaniem papierowego warkocza, który przyozdobi duży karton na materiały i przybory wykorzystywane w trakcie zajęć warsztatowo-terapeutycznych.

Senior świadomy swoich praw- prelekcja

To projekt realizowany przez Instytut Pracy i Edukacji. Na prelekcji dowiemy się min.

– jak uzyskać dostęp do informacji publicznej?

– co to jest informacja publiczna i gdzie można ją znaleźć?

– jak złożyć skargę, wniosek lub petycję?

– jak można się zrzeszać?

– co to jest lokalna inicjatywa?

– prawo konsumenta

Spotkanie z kosmetyczką- w trosce o urodę

Tematem spotkanie będzie pielęgnacja cery dojrzałej. Pani Anna podpowie jak rozpoznać typ naszej cery i przeprowadzi, krótki kurs dbania o skórę. Chętnie poznamy domowe sposoby na zdrowy wygląd, aby zatuszować mankamenty urody, które wraz z wiekiem pojawiają się na skórze kobiet jak i mężczyzn.

 

 

Comments are closed.