Nie bij mnie kochaj mnie

foto za FB WOŚP

foto za FB WOŚP

W grudniu 2013 roku po raz pierwszy pluszaki czekały na przechodniów na przystankach, ulicach, parkach w Warszawie, Zielonej Górze, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Poznaniu i Zduńskiej Woli. Nie były to jednak zwykłe misie – każdy z nich ma swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tworząc “Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż słyszymy, że do szpitali, dla których WOŚP kupuje sprzęt medyczny, trafiają dzieci, których obrażenia zostały spowodowane agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Nie zgadzając się z taką sytuacją i stanowczo protestując przeciwko takim zachowaniom, Fundacja postanowiła spontanicznie zorganizować “Akcję MIŚ”.

Celem  akcji, było zwrócenie uwagi przechodniów. Fundacja chce sprawić, że ludzie zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Liczy się reakcja! Fundacja chce pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, REAGOWAĆ!

W tym roku 16 kwietnia 2014 w akcji uczestniczy także Mikołów

źródło: http://www.wosp.org.pl/

Comments are closed.