POMOC DLA UKRAINY!

Bieżące informacje na stronie Gminy Wyry => www.wyry.pl

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wyrach informuje:

 przy współpracy z Centrum Społecznego Rozwoju informuje, że jeżeli ktoś z naszych mieszkańców przyjął do siebie Ukraińców lub zna kogoś kto to zrobił, może zgłosić się do GOPS Wyry celem uzyskania wsparcia i pomocy dla tych rodzin, w postaci, m.in. żywności długoterminowej, ubrań damskich, męskich i dziecięcych, art. niemowlęcych, zabawek dla dzieci, koców, karimat, pościeli, itp. Kontakt pod nr telefonu: 32 323 02 38.

NFZ informuje:

Bezpłatna opieka medyczna dla uchodźców z Ukrainy! Wszystkie osoby, które uciekły przed wojną z terenu Ukrainy i posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub też w dokumencie podróży mają odcisk stempla Straży Granicznej RP z datą od 24.02.2022 r., mogą bezpłatnie korzystać z polskiej opieki medycznej i służby zdrowia. Szczegóły tutaj.

Osoby chcące zaoferować NIEODPŁATNIE zakwaterowanie uchodźcom z Ukrainy, a także osoby, które przyjęły już na terenie Gminy Wyry uchodźców proszone są o zgłaszanie się do Urzędu Gminy Wyry i wypełnienie deklaracji punktu zakwaterowania (pobierz druk deklaracji).

Comments are closed.